ALENKA V MÉDIÍCH...
 

Zlínský festival ZLÍN FILM FESTIVAL

Vrátili jsme se z festivalu pro děti ve Zlíně (nesoutěžní sekce zvané PANORAMA v rámci 58. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež), kde proběhl červený koberec, rádio a televize a hlavně plné kino s Alenkou v zemi zázraků a fronty na lístky na náš film.

Česká televize - Déčko

Reportáž na film Alenka v zemi zázraků, vysíláno dne 26.5.2018 v 18:40 hod.

Česká televize - Křesťanský magazín

Reportáž na film Alenka v zemi zázraků, vysíláno dne 27.5.2018 ve 12:45 hod.
od 19:30 minuty.

S vařečkou v ruce

Narodil se v Plzni, na konzervatoři Jaroslava Ježka vystudoval pantomimu, tanec a herectví. Působil v libereckém divadle, ve skupině Laura a její tygři, byl součástí tzv. Pražské pětky divadla Sklep. V 90. letech absolvoval katedru scenáristiky a dramaturgie na FAMU. Věnuje se psaní scénářů, režii dokumentů a publicistice. Hrál ve filmech, je autorem knihy Tajů plný ostrov a hudebního alba Hořící sny.

Časopis ZDRAVÍ 05/2018

Zázraky se dějí nám všem

Po devatenácti letech od filmu Eliška má ráda divočinu natočil režisér a herec Otakáro Maria Schmidt, dlouholetý člen divadla Sklep, svůj druhý celovečerní snímek Alenka v zemi zázraků s Bolkem Polívkou, Veronikou Žilkovou a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. V kontextu české kinematografie jde o ojedinělý počin, který se spíše než na dialogy a příběh soustředí na obrazovou stránku a duchovní poslání.

Týdeník INSTINKT

Alenka v zemi zázraků uvidí Jezulátko

Poetický film pro celou rodinu; tak si říká Alenka v zemi zázraků, domácí novinka kin s Bolkem Polívkou, Jiřím Dvořákem a Veronikou Žilkovou. Malá hrdinka tu hledá vlastní cestu k víře.

Mladá Fronta DNES, Mirka Spáčilová

Mosty mezi nebem a zemí

Režisér Otakáro Maria Schmidt má za sebou přes šest set dokumentů, magazínů a několik hraných filmů. Nejnověji přivedl do kin za-jímavý snímek Alenka v zemi zázraků, který se zrodil ze stejnojmenné knihy Jany Kristiny Studničkové, která se na filmu také podílela.

Knižní novinky - rozhovor

ČRo - Radiožurnál

Poetická cesta k Bohu. Otakáro Schmidt a Jana Studničková představují film Alenka v zemi zázraků.

Top Star Magazín - TV PRIMA: Reportáž z premiéry filmu

Podívejte se s námi na poutavou reportáž Evy Decastelo v Top Star Magazínu na TV Prima.

Tajný výlet Žilkové do Benátek za romantikou: Tohle ale není Stropnický!

Jen pár dnů poté, co si Veronika Žilková (55) postěžovala na neznámou blondýnu v autě svého manžela Martina Stropnického (60), aby poté zjistila, že to byla ona sama, vyrazila herečka do Benátek. A tentokrát zavdala žárlivosti naopak ona! Do nejromantičtějšího města na světě totiž vyrazila bez manžela, ale s kamarádem...

Blesk.cz

Sklepácký Otakáro Schmidt:

Na premiéru nového filmu vyvedl krásnou partnerku!

Blesk.cz

Žilková v novém filmu Alenka v zemi zázraků: Točila bez nároku na honorář, řekl režisér

Pod taktovkou režisérů Jany Studničkové a Otakára Schmidta vznikla nová mysteriózní pohádka Alenka v zemi zázraků s hvězdným hereckým obsazením. Zahrála si i Veronika Žilková (56), ovšem bez nároku na honorář.

Blesk.cz

XANTYPA  2018/02

Celovečerní poetický film pro celou rodinu ALENKA V ZEMI ZÁZRAKŮ natáčí režisér Otakáro Maria Schmidt podle scénáře Jany Kristiny Studničkové, v němž legendární postavy ožívají v magických místech Brna, Prahy a Benátek. Hrají Veronika Žilková, Bolek Polívka, Jiří Dvořák, Jana Pidrmanová, Simona Postlerová, Viktorie Stříbrná a další.

XANTYPA

XANTYPA  2018/04

Režiséři Jana Studničková a Otakáro Schmidt jeli s představiteli svého filmu ALENKA V ZEMI ZÁZRAKŮ do Benátek, kde s nimi natáčeli přímo ve víru karnevalu. Španělská filmová společnost Goya prodává do španělsky mluvících zemí všechny dosavadní filmy této autorské dvojice a ujme se i jejich ALENKY

XANTYPA

S režisérem Otakárem Schmidtem za Alenkou v zemi zázraků

V potápěčské jámě v Aquapalace Praha natáčela autorská dvojice Jana Kristina Studničková a Otakáro Maria Schmidt poslední záběry filmu Alenka v zemi zázraků. Co o sobě Otakáro prozradil? Například to, že se třikrát topil, ale na vodu nikdy nezanevřel.

AquaPalace magazín

Víra.cz - napsali o filmu...

Alenka v zemi zázraků putuje fantazií ke křtu

Za polovinou je natáčení celovečerního rodinného filmu Alenka v zemi zázraků tvůrčí dvojice: Otakáro Maria Schmidt a Jana Kristina Studničková. Snímek má podtitul Labyrintem slavností skrze zázraky liturgického roku a veřejnosti se představí už na podzim.

Katolický týdeník

Kéž by naše filmy stavěly most mezi Západem a Východem

říká filmař Otakáro Maria Schmidt v rozhovoru pro Haló noviny. Do kin vstoupil film Alenka v zemi zázraků, o němž si myslím, že je uskutečněním vašeho uměleckého snu a snu vaší profesní i životní partnerky Jany Kristiny Studničkové. Je plný poezie, barev, ale i jemného humoru. Jako kdybyste film vytvořili duší...

Haló Noviny

Je v nebi moře?

Jak česká Alenka v zemi zázraků uvidí Jezulátko.

rcmonitor.cz

Alenka v zemi zázraků - Tarsicius

Milí ministranti, máme pro vás bezva nápad. Co tak překvapit rodiče i nečím jiným, než je známka v žákajde nebo pozvání do školy k panu řediteli? Třeba vzít celou rodinu do kina? Právě probíhá promítání filmu Alenka v zemi zázraku Jany Kristiny Studnickové a Otakára Maria Schmidta.

Časopis Tarsicius

Alenka v zemi zázraků - premiéra v kinech 8.2.2018

Poetický film pro celou rodinu, který vypráví o vzpomínkách dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou, ale v tomto příběhu krajinou svého dětství a pozoruje svět, který se jí jeví velmi fantastický.

SVĚTLO - týdeník Matice Cyrilometodějské 

Český rozhlas Plus  - Hovory 25.2.2018

Český rozhlas Brno - Apetýt  6.4.2018

APK CS - partner filmu

Gloria TV

Fatym - MILUJTE SE (pozvánka)

Arcibiskupství Pražské

Rukojmí.cz - Internetové noviny

Hradec žije

inZlin - Zlinský Lifestylový a kulturní magazín

TV Polar - moravskoslezská regionální televize

TV Noe: ARBITR - kulturní magazín

TV Noe: Zpravodajské NOEVINY

TV Seznam (6 až 10 minuta)

FDB.cz - filmová databáze

CSFD.cz - Česko-Slovenská filmová databáze